Aktualności

Filię Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto w Płocku

2009.01.16 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 11:53

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Mieszkańcy Płocka i okolic mogą czuć się bezpieczniejsi. Od 15 stycznia br. maja swoja Filię Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W uroczystościach otwarcia placówki uczestniczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Baza filii mieści się na Lotnisku Aeroklubu przy ulicy Bielskiej, a w jej skład wchodzą: hangar, sala z inkubatorem i pomieszczenia socjalne. Na dyżurze pracuje dwóch ratowników, siedmiu lekarzy i dwóch pilotów. Załoga lata śmigłowcem Mi-2, oprócz najbliższej okolicy może polecieć również do Kutna, Raciąża, Żuromina, Włocławka i Golubia-Dobrzynia. Na razie dyżury zaczynają się o godz. 7 i kończą godzinę przed zachodem słońca, jednak już wkrótce, po otrzymaniu nowego śmigłowca jednostka będzie dyżurowała całodobowo.

Wśród uczestników uroczystości znaleźli się również: pracownicy filii, przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku i Ministerstwa Zdrowia, lekarze i okoliczni mieszkańcy.

Goście mieli okazję zobaczyć przylot i lądowanie śmigłowca wraz z zespołem ratownictwa medycznego a także zwiedzić bazę i obejrzeć śmigłowiec.

W Polsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe aktualnie prowadzi działalność w siedemnastu bazach stałych i jednej bazie sezonowej. W obecnym kształcie funkcjonuje od 2000 roku, ale kontynuuje tradycje przedwojennego i powojennego lotnictwa sanitarnego w Polsce.

Liczba wyświetleń: 701

powrót