Aktualności

Samochód strażacki dla OSP Staroźreby

2009.01.12 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 12:17

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

10 stycznia br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Staroźreby wzbogaciła się o nowy wóz i mundury. W przekazaniu sprzętu uczestniczył m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Jednostka otrzymała średni samochód gaśniczy, którego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 120 tys. zł w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo strażacy otrzymali nowe umundurowanie. Nowy sprzęt poprawi warunki pracy strażaków oraz jakość świadczonych usług na rzecz mieszkańców Mazowsza.

Podczas uroczystości Marszałek Adam Struzik podkreślił, że strażacy – ochotnicy, zrzeszeni na Mazowszu w ponad 1900 jednostkach, mają niezwykły wpływ na życie mieszkańców regionu. Poza działalnością statutową, jaką jest ochrona życia i mienia zajmują się organizowaniem wielu wydarzeń integrujących lokalną społeczność w jeden spójny organizm, dlatego w wielu gminach jednostka OSP jest najważniejszym lokalnym stowarzyszeniem.

Marszałek Adam Struzik przypomniał również, że bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów władz Mazowsza, czego jednym z dowodów jest działający już czwarty rok program wsparcia dla OSP.

Liczba wyświetleń: 1345

powrót