Aktualności

Podsumowanie działalności Mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia

2008.12.30 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 12:34

Autor: Barbara Krupa, WUP w Warszawie, Wprowadzenie: Beata Samsel

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uczestniczył 29 grudnia br. w posiedzeniu Mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Było to już ostatnie spotkanie w kadencji 2004-2008.
 

Podczas spotkania podsumowano dotychczasową działalność Rady, która zajmowała się m.in.: kryteriami podziału środków Funduszu Pracy dla samorządów powiatowych z terenu województwa mazowieckiego, wykazami zawodów pracowników młodocianych do dokonywania refundacji za przygotowanie zawodowe, kierunkami kształcenia zawodowego, Regionalnym Planem Działań na Rzecz Zatrudnienia, wykorzystaniem środków unijnych, pośrednictwem pracy oraz problemami szkolnictwa zawodowego i edukacji ustawicznej.

W trakcie spotkania Marszałek Adam Struzik podkreślił, że na Mazowszu nastąpił realny spadek bezrobocia, do czego przyczynił się m.in. duży wzrost gospodarczy w województwie, podziękował także członkom Rady za efektywne analizowanie zjawisk na rynku pracy.

Rada Zatrudnienia jest organem opiniodawczo-doradczym marszałka w sprawach polityki rynku pracy, kadencja Rady trwa 4 lata.

Liczba wyświetleń: 1108

powrót