Aktualności

Szydłowiecki „Orlik” w ekspresowym tempie

2008.12.16 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 14:44

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Coraz więcej miast i gmin ma swoje „Orliki”. Do ich grona dołączył Szydłowiec, gdzie 13 grudnia br. oddano do użytku nowy obiekt sportowy.
 

Szydłowiecki „Orlik” powstał w ekspresowym tempie, bo budowa boisk rozpoczęła się 10 października. W skład kompleksu wchodzą dwa boiska: do piłki nożnej o wymiarach 62 x 30 metrów i wielofunkcyjne 50x30 metrów, a także zaplecze sanitarno – szatniowe. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony, boisko wielofunkcyjne pokrywa wodoprzepuszczalna, syntetyczna nawierzchnia z poliuretanu typu EPDM. Boisko do piłki nożnej jest pokryte nawierzchnią z trawy syntetycznej o wysokości 60 mm. Ogólny koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln 700 tys. zł. z czego dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego to ponad 330 tys. zł.

W uroczystości przekazania „Orlika” do użytku uczestniczyli m. in. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, radni województwa: Agnieszka Górska, Leszek Ruszczyk, Jan Rejczak i Bogumił Ferensztajn, przedstawiciele władz samorządowych powiatu szydłowieckiego i mieszkańcy.

Uroczystości zakończył inauguracyjny mecz piłki nożnej.

Liczba wyświetleń: 726

powrót