Aktualności

Honorowy Obywatel Gminy Szczutowo

2008.12.16 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 14:51

Autor: Ł. D. C. na podstawie materiałów UG Szczutowo, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Rada Gminy Szczutowo przyznała Marszałkowi Województwa Mazowieckiego tytuł Honorowy Obywatel Gminy Szczutowo. Uroczystość odbyła się 12 grudnia br. podczas uroczystej sesji rady gminy.
 

Jak podkreślili przedstawiciele Rady Gminy Szczutowo, Marszałek Adam Struzik nie tylko angażuje się w pomoc gminom, ale również znając problematykę pracy gminnych samorządów udziela wsparcia przedstawicielom lokalnych władz samorządowych w najbardziej problematycznych dziedzinach.

Dziękując za wyróżnienie Marszałek Adam Struzik przypomniał, że wspieranie zrównoważonego rozwoju całego Mazowsza jest jednym z najważniejszych celów Samorządu Województwa Mazowieckiego, a uznanie ze strony Gminy Szczutowo dowodzi, że jej mieszkańcy to wsparcie odczuwają.

Uroczystości towarzyszyło przekazanie specjalistycznego sprzętu pożarniczego czterem jednostkom OSP z terenu Gminy Szczutowo. Jednostki w Gójska, Mierzęcina, Podlesie i Szczutowa otrzymały dotację w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych na łączną kwotę ponad 27 tys. zł. Pozwoliło to na zakup m. in. węży tłocznych, pompy szlamowej, prądnicy pilarki do drewna, sygnalizatorów bezruch i umundurowania dla strażaków.

Liczba wyświetleń: 651

powrót