Aktualności

Współpraca Mazowsza i Komitatu Peszt w dziedzinie turystyki

2008.12.09 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 15:44

Autor: Agata Pastuszka, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Współpraca Województwa Mazowieckiego i jego węgierskiego regionu partnerskiego – Komitatu Peszt w obszarze kultury i turystyki była głównym tematem spotkania z udziałem Dyrektora Generalnego Urzędu Komitatu Peszt Tibora Szép, Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemara Kulińskiego oraz przedstawicieli mazowieckich instytucji kultury i biur podróży.
 

Rozmowy odbyły się 8 grudnia 2008 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania Dyrektor Tibor Szép oraz Dyrektor Waldemar Kuliński wspólnie przedstawili projekt stworzenia platformy informacyjnej o ofercie turystycznej (zawierającej m.in. dane o tanich noclegach, lokalnych imprezach kulturalnych, itp.) Mazowsza i Komitatu Peszt. Informacji takich często brakuje w programach biur podróży, a polscy turyści na Węgrzech i Węgrzy przebywający na Mazowszu ograniczają swoje zainteresowania do najbardziej znanych miejsc kultury, nie korzystając z innych, niejednokrotnie bardzo atrakcyjnych, ale mało znanych ofert. Baza danych zawierałaby sprawdzone, stale uaktualniane oferty. Biura podróży obecne na spotkaniu zostały zaproszone do współtworzenia platformy informacyjnej. Kolejnym krokiem na drodze do realizacji tego pomysłu będą warsztaty z udziałem biur podróży z Mazowsza i Komitatu Peszt, podczas których dyskutowane będą propozycje konkretnych rozwiązań organizacyjnych, dotyczących funkcjonowania platformy.

Równolegle do rozmów dotyczących współpracy turystycznej odbyło się spotkanie Wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Komitatu Peszt Pana László Sinkovicza, odpowiadającego w Komitacie Peszt za ochronę zdrowia z Członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemarem Roszkiewiczem. Rozmowy koncentrowały się m.in. wokół możliwości współpracy obu regionów w obszarze ochrony zdrowia, podobieństw i różnic w organizacji i dostępności systemu opieki zdrowotnej.

Liczba wyświetleń: 657

powrót