Aktualności

Płock, Żyrardów i Sierakówek mają już swoje Orliki

2008.12.09 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 15:50

Autor: Anita Miernik, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Mazowsze wzbogaciło się o kolejne „Orliki”. Wybudowane przy współudziale Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012” obiekty otwarto w Żyrardowie, Płocku oraz Sierakówku (gmina Gostynin). W uroczystościach, które odbyły się w dniach 5-6 grudnia br. wziął udział wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Nowoczesne kompleksy sportowe, składające się z boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki wraz z zapleczem sanitarnym, mają służyć młodzieży szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom gmin i przyczynić się do promocji zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku. Program „Moje boisko – Orlik 2012” spotkał się na Mazowszu z ogromnym zainteresowaniem – już ponad 200 gmin zgłosiło chęć uczestnictwa w projekcie.

Uroczystości związane z inauguracją działalności „Orlików” zgromadziły przedstawicieli władz lokalnych, a także liczne grono mieszkańców, w tym przede wszystkim młodych sportowców, którym wicemarszałek Stefan Kotlewski życzył wielu sukcesów podczas zawodów rozgrywanych na nowych boiskach.

Liczba wyświetleń: 814

powrót