Aktualności

Pro Masovia dla honorowych dawców krwi z Mazowsza

2008.11.28 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 11:37

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

W tym roku mija 50 lat od zainicjowania akcji społecznej honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji 26 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert dedykowany honorowym dawcom krwi z Mazowsza, podczas którego najbardziej zasłużonym osobom i instytucjom wręczone zostały medale Pro Masovia.
 

W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika medale i dyplomy wręczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. Wśród osób uhonorowanych za szczególne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi znaleźli się: Jan Stryjewski, Mieczysław Stefaniuk, Włodzimierz Warwas, Marian Wasierzyński oraz Tomasz Śmietanka. Laureaci zasłużyli się nie tylko ilością oddanej krwi, ale także zaangażowaniem w organizację akcji poboru krwi i promocję krwiodawstwa.

Medalami Pro Masovia wyróżnione zostały również instytucje szczególnie zasłużone dla krzewienia idei bezinteresownego krwiodawstwa: Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i Radomiu, Zarządy Rejonowe PCK w Garwolinie i Ciechanowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Nadzieja w Sypniewie.

Podczas uroczystości wręczone zostały również Listy Gratulacyjne zasłużonym krwiodawcom i działaczom PCK Z Mazowsza. Uroczystość uświetnił koncert „Mozart i Rossini dla Honorowych Dawców Krwi PCK”.

Liczba wyświetleń: 481

powrót