Aktualności

Jubileusz Zespołu Szkół Policealnych w Radomiu

2008.11.24 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 12:09

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

21 listopada br. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Radomiu obchodził Jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji szkoła została wyróżniona Medalem Pamiątkowym PRO MASOVIA. Nagrodę w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego wręczyli Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Szkoła od półwiecza z powodzeniem kształci kolejne pokolenia młodzieży w zawodach: ratownik medyczny, technik masażysta, technik radiolog, pielęgniarka. Na każdym z kierunków prowadzone są zajęcia z informatyki i języka angielskiego. Wszyscy uczniowie mogą również bezpłatnie ukończyć kurs języka migowego.

Wykłady i ćwiczenia odbywają się na terenie szkoły, zajęcia praktyczne zaś w nowoczesnych placówkach służby zdrowia oraz jednostkach Komendy Miejskiej PSP w Radomiu. Młodzież szkolna organizuje liczne akcje promujące zdrowy styl życia w szkołach na terenie miasta Radom. Prowadzi zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki chorób nowotworowych oraz bierze udział w medycznym zabezpieczaniu imprez organizowanych w Radomiu.

Liczba wyświetleń: 485

powrót