Aktualności

Pro Masovia dla szpitala w Rudce

2008.11.26 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 11:55

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Samodzielny Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Rudce w 2008 roku obchodzi Jubileusz 100–lecia działalności. Za całokształt działalności Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował palcówkę Medalem Pamiątkowym PRO MASOVIA.
 

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w dniu 21 listopada 2008 roku w siedzibie Zespołu oraz Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach. Medal w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego przekazał na ręce dyrektor placówki - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
Spotkanie stało się okazją do przypomnienia historii szpitala w Rudce, obchodom towarzyszyła również sesja naukowa, na którą złożyły się wykłady i odczyty dotyczące chorób płuc i ich leczenia.

W dniu Jubileuszu nadane zostało Zespołowi imię dr. Teodora Dunina - inicjatora budowy i twórcy Sanatorium, wielkiego społecznika i lekarza o wybitnych osiągnięciach naukowych w zakresie leczenia gruźlicy, dydaktyka i nauczyciela. Odsłonięto także Tablicę upamiętniającą nadanie imienia oraz 100-lecie istnienia placówki, którą ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uroczystości jubileuszowe objęte zostały patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Szpital w Rudce powstał w 1908 roku jako sanatorium dla osób z chorobami płuc. Obecnie w skład placówki wchodzą: Szpital Specjalistyczny, Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy, Dział Rehabilitacji Leczniczej, Poradnie Specjalistyczne, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, Zespół Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Zespół Pracowni Diagnostyki Pulmonologicznej. Misją SSZZOZ w Rudce jest udzielanie społeczeństwu świadczeń medycznych na najwyższym poziomie.

Liczba wyświetleń: 811

powrót