Aktualności

Promocja Mazowsza w Brukseli

2008.11.21 00:00 , aktualizacja: 2013.06.18 13:46

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BiP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniach 18 – 20 listopada br. w Brukseli miał miejsce cykl wydarzeń promujących Województwo Mazowieckie. Przedsięwzięcie skierowane było głównie do przedstawicieli instytucji unijnych i mieszkańców Brukseli. Miało na celu zaprezentowanie potencjału gospodarczego mazowieckich przedsiębiorstw i producentów oraz walorów turystycznych i kulturalnych Województwa Mazowieckiego.
 

W ramach rozwijania współpracy międzyregionalnej zorganizowano uroczyste spotkanie w Biurze Przedstawicielskim Województwa Mazowieckiego w Brukseli, z udziałem m.in. Ambasadora RP w Królestwie Belgii Sławomira Czarlewskiego oraz przedstawiciela Rządu Regionu Bruksela-Stolica minister Laurence Christians. Zaproszeni goście zgodnie podkreślili, że obecność Mazowsza na forum europejskim jest istotna, ponieważ służy rozwojowi stosunków partnerskich oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów.

Głównymi wydarzeniami artystycznymi był wernisaż wystawy malarstwa współczesnego „Pejzaże Mazowsza” zorganizowany we współpracy z Komitetem Regionów. Wystawę otworzyli Przewodniczący Komisji Relex Istvan Sertö-Radics i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Zbliżający się jubileusz dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina stał się okazją do przybliżenia zainteresowanym miejsc związanych z życiem i twórczością artysty. Marszałek Adam Struzik zaprosił obecnych do wzięcia udziału w imprezach zaplanowanych w ramach Roku Chopinowskiego na Mazowszu. Na ulicach Brukseli odbył się także happening, przygotowany i wystawiony przez mazowieckich artystów.

W ramach promocji mazowieckiego biznesu odbyła się konferencja „Doing Business in Mazovia”, w której wzięli udział przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji belgijskiej ds. gospodarki oraz ich partnerzy z Województwa Mazowieckiego związani z branżami: rolno – spożywczą, odzieżową, obuwniczą, rzemieślniczą, skórzaną, meblarską i producentów okien. Podczas spotkania podpisano list intencyjny o wzajemnej współpracy pomiędzy Izbą Gospodarczą w Brukseli a Agencją Rozwoju Mazowsza S.A.

W składzie delegacji, która wzięła udział w przedsięwzięciu znaleźli się: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Borkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Stefan Kotlewski i radni województwa: Leszek Ruszczyk, Jolanta Kaczorowska, Grzegorz Kostrzewa – Zorbas, Janina Rogg, Wiesława Krawczyk oraz Olga Łyjak.

Liczba wyświetleń: 1491

powrót