Aktualności

Zachodni sąsiedzi poznają polskie doświadczenia w dziedzinie oświaty

2008.11.19 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 13:18

Autor: Anna świerk, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniu 17 listopada br. wizytę na Mazowszu złożyła delegacja władz oświatowych niemieckiego Landu Hamburg, której przewodniczyła Wiceminister w Ministerstwie Szkolnictwa i Kształcenia Zawodowego Christa Goetsch.
 

Delegacja niemiecka, składająca się z przedstawicieli ministerstwa, placówek doskonalenia nauczycieli oraz pedagogów z niemieckich szkół, przyjechała do Warszawy na zaproszenie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W związku z planowanymi przekształceniami systemu szkolnictwa w Landzie Hamburg przedstawiciele tamtejszych środowisk oświatowych chcieliby skorzystać z mazowieckich doświadczeń w tym zakresie. W programie znalazły się m.in. wizyta w warszawskich szkołach: podstawowej nr 185 i gimnazjum im. Władysława Jagiełły, a także spotkania w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Goście z Hamburga złożyli również wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie spotkali się z Członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemarem Roszkiewiczem. Podczas spotkania zapoznali się z rolą samorządu województwa w realizacji zadań oświatowych na Mazowszu oraz systemem finansowania szkół w regionie.

Liczba wyświetleń: 542

powrót