Aktualności

Płocka uczelnia coraz nowocześniejsza

2008.11.07 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 14:04

Autor: Małgorzata Znyk, Rzecznik Prasowu PWSZ w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział 5 listopada br. w uroczystym otwarciu nowej auli audytoryjnej Instytutu Nauk Ekonomicznych w Płocku-Trzepowie.
 

Nowoczesny budynek dydaktyczny o ciekawej konstrukcji architektonicznej znajduje się obok siedziby Instytutu Nauk Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Jego budowę rozpoczęto ponad rok temu. Koszt całej inwestycji to ok. 5 mln zł.
W budynku oprócz auli audytoryjnej na 330 miejsc, wyposażonej w nowoczesne media - tablicę interaktywną, nagłośnienie, rzutnik multimedialny, sterowanie elektroniczne, wizualizer, komputer itp. znajdują się trzy sale wykładowe o powierzchni 60 metrów kwadratowych i jedna komputerowa, pokój dla wykładowców, pomieszczenie techniczne, sanitariaty, bufet dla studentów i pracowników. Obiekt został odebrany przez odpowiednie służby, wykonano drogę pożarową, w trakcie zagospodarowania jest park wokół budynku.

W swoim wystąpieniu Marszałek Adam Struzik podkreślił, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku jest pierwszą uczelnią państwową otwartą w tym mieście. Przypomniał o sukcesach Uczelni, o jej rozwoju i o wysokim poziomie nauczania. Złożył całej społeczności akademickiej życzenia dalszych wspaniałych osiągnięć i pogratulował realizacji projektu.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i środowiska naukowego Mazowsza, pracownicy Instytutu Nauk Ekonomicznych i zaprzyjaźnionych uczelni oraz studenci.

Liczba wyświetleń: 742

powrót