Aktualności

Drugi Orlik na Mazowszu – w Kampinosie

2008.11.07 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 14:08

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

5 listopada br. w Kampinosie dokonano uroczystego otwarcia kompleksu boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Gmina Kampinos ukończyła tę inwestycję jako druga w województwie.
 

Koszt inwestycji wyniósł 1 mln zł. Na realizację zadania gmina otrzymała dotację celową z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 333 tys. zł. Boiska do gry w piłkę siatkową i koszykową oraz bosko piłkarskie ze sztuczną, spełniającą wymogi UEFA trawą są oświetlone. Inwestycja zlokalizowana jest przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie, przy ul. Szkolnej 5. Optymalna lokalizacja zapewni dzieciom i młodzieży bezpieczny dojazd lub dojście do obiektu oraz bezpieczeństwo w trakcie odbywających się tam zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dzięki ‘Orlikowi’ kampinoska społeczność zyskuje nową możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich sportowych pasji, ponieważ obiekt jest ogólnodostępny.

Obecny na uroczystości Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz życzył zgromadzonym licznie sportowcom wielu sukcesów podczas zawodów rozgrywanych na nowym boisku, przekazał też młodzieży piłki do gry. Jeszcze tego samego dnia odbył się I Turniej Piłki Nożnej z okazji otwarcia boiska z udziałem drużyn: Rady Powiatu, Urzędu Gminy w Kampinosie, OSP Stare Gnatowice i ‘Fanaticu’ z Błonia.


 

Liczba wyświetleń: 660

powrót