Aktualności

Ambasador Kanady z wizytą u Marszałka

2008.10.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 08:22

Autor: Edyta Gruszka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z Ambasadorem Kanady Davidem Prestonem i Radcą Handlowym Rogerem Bélangerem.
 

Spotkanie odbyło się 21 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Jednym z głównych tematów rozmów były możliwości nawiązania współpracy Województwa Mazowieckiego i mazowieckich przedsiębiorstw z inwestorami i przedsiębiorstwami kanadyjskimi, głównie w dziedzinie infrastruktury kolejowej, projektowania lotnisk regionalnych, technologii ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii i budownictwa.

Marszałek Adam Struzik poinformował gości, że w Województwie Mazowieckim działa Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., do której zadań należy m. in. pomoc potencjalnym inwestorom zagranicznym oraz zwrócił uwagę na potencjał inwestycyjny ośrodków subregionalnych na Mazowszu. Podczas rozmowy zaznaczył, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przywiązuje wagę do efektywnej współpracy zagranicznej, która nie ogranicza się tylko do regionów europejskich. Zadeklarował otwartość na ewentualne propozycje partnerstwa ze strony regionów kanadyjskich. Dobre ramy na tym polu wyznacza polsko- kanadyjska Umowa o Wspieraniu Mobilności Młodych Obywateli oraz deklaracja ze szczytu przywódców państw UE i Kanady o zacieśnianiu współpracy gospodarczej z 17 października 2008 r.

Liczba wyświetleń: 523

powrót