Aktualności

Pierwszy „Orlik” na Mazowszu już otwarty!

2008.10.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 08:41

Autor: Anita Miernik, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

17 października br. w Dylewie, w gminie Kadzidło, otwarto pierwszego „ORLIKA” na Mazowszu. W uroczystości wzięli udział m. in. Wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski.
 

Rządowy program „Moje Boisko - Orlik 2012" zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Celem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Inwestycja w Dylewie to pierwszy „Orlik” oddany do użytku na Mazowszu. Obiekt obejmuje dwa boiska (wielofunkcyjne oraz z nawierzchnią ze sztucznej trawy) wraz z zapleczem socjalnym. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 400 000 zł., z czego blisko połowa pochodzi ze środków budżetu państwa oraz samorządu województwa mazowieckiego.

Jak podkreślił Wicemarszałek Stefan Kotlewski, dylewski „Orlik” został oddany do użytku w niespełna rok po przedstawieniu programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Wicemarszałek pogratulował władzom gminy Kadzidło udanej inwestycji, a zgromadzonym na uroczystości młodym sportowcom życzył wielu sukcesów podczas zawodów rozgrywanych na nowym boisku.

Na nowym obiekcie rozegrano inauguracyjny turniej piłki nożnej z udziałem młodych piłkarzy z Ostrołęki, Dylewa Kadzidła i Chudka. Drużynom, które zajęły miejsca na podium puchary wręczyli Wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski.

Liczba wyświetleń: 864

powrót