Aktualności

Ruszył portal o wychowaniu komunikacyjnym

2008.10.20 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 09:35

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Podczas konferencji podsumowującej Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Mazowszu została zainaugurowana działalność nowego portalu internetowego poświęconego wychowaniu komunikacyjnemu. W konferencji wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był w tym roku obchodzony 13 października. Jest on częścią strategii Komisji Europejskiej zakładającej zmniejszenie o połowę do 2010 r. liczby zabitych na drogach. Przez cały tydzień miały miejsce różne wydarzenia związane z upowszechnianiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas konferencji, która odbyła się 16 października br. w Warszawie, został uroczyście otwarty innowacyjny portal internetowy „Bezpieczna droga do szkoły” (www.wychowaniekomunikacyjne.org), który powstał z inicjatywy Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt został stworzony na Mazowszu, ale z powodzeniem może służyć mieszkańcom całej Polski. Ważny dział stanowi strona adresowana do nauczycieli, którzy mogą przy jej wykorzystaniu poprowadzić lekcje dotyczące wychowania komunikacyjnego w szkole. Jednak nie tylko nauczyciele, ale i sami rodzice dzięki portalowi mogą zadbać o edukację w tym zakresie swoich dzieci. Godne polecenia są działy „Wspólna zabawa” czy „Obejrzyj z dzieckiem”, dzięki którym całe rodziny mogą spędzić wspólny czas i przy okazji wiele nauczyć się z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Atrakcją dla dzieci jest strona adresowana tylko do nich. Znajdą tam quizy, krzyżówki i interesujące filmy edukacyjne. Jest to wspaniała okazja, by czas spędzany przed komputerem wykorzystały jednocześnie na naukę przez ciekawą zabawę.

Poza tym atrakcją dla dzieci i młodzieży były pokazowe zajęcia nauki poruszania się po drodze rowerem, motorowerem oraz pieszo, które odbyły się na pobliskim miasteczku ruchu drogowego. Zasady bezpiecznego ruchu drogowego w atrakcyjny sposób przybliżyli policjanci Komendy Stołecznej Policji.

W ramach tegorocznego Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Mazowsza zorganizowały różne imprezy np.: akcję rozdawania kierowcom ulotek z hasłami: „Zapnij pasy”, „Jedź bezpiecznie”, „Włącz światła”, „Bezpieczny pieszy” w Płocku; happening pod hasłem „Dlaczego piesi giną na przejściach?” w Siedlcach; akcję prewencyjną prowadzoną w gimbusach przewożących uczniów na terenie powiatu radomskiego; imprezę na autodromie Automobilklubu w Warszawie, w trakcie której odbyły się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową; w Ostrołęce akcję „Cytrynka na drodze”, podczas której wspólnie z młodzieżą szkół podstawowych dokonywano kontroli kierowców naruszających przepisy; cykliczne konferencje radiowe pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” i „Bezpieczny transport zbiorowy dzieci do szkół” z udziałem przedstawicieli WORD, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego w Ciechanowie.

Liczba wyświetleń: 508

powrót