Aktualności

Mazowsze zaprezentowało się na moskiewskich targach żywności

2008.09.30 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 12:41

Autor: Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Ponad 1300 firm z 27 krajów zaprezentowało swoje produkty podczas XVII Międzynarodowych Targów Żywności World Food Moscow 2008, które odbyły się w dniach 23-26 września br. W jednej z najbardziej znaczących imprez branży spożywczej w Rosji uczestniczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Udział w targach był okazją do spotkań i rozmów na temat przyszłej współpracy międzyregionalnej w dziedzinie rolnictwa i przemysłu spożywczego. Delegacja Województwa Mazowieckiego spotkała się m.in. z Pierwszym Zastępcą Ministra Rolnictwa i Żywności Obwodu Moskiewskiego Federacji Rosyjskiej W. Boszljakowem. Podczas rozmów koncentrowano się zagadnieniach dotyczących obszarów przyszłej współpracy, jak: hodowla zarodowa zwierząt, rolnictwo ekologiczne i utylizacja odpadów z produkcji rolniczej.

Targi były okazją do promocji Polski i Województwa Mazowieckiego, a przede wszystkim wysokiej jakości mazowieckich produktów żywnościowych. Prezentacje obejmowały szerokie spektrum towarów branży spożywczej: mięso, warzywa i owoce, produkty mleczne, wyroby piekarnicze, tłuszcze roślinne, napoje, owoce morza i inne. Od lat polskie produkty żywnościowe cieszą się w Rosji uznaniem i renomą, czego dowodem były liczne rozmowy biznesowe kontrahentów rosyjskich z mazowieckimi wystawcami.

Podczas drugiego dnia targów przedstawiciele Województwa Mazowieckiego oraz Obwodu Moskiewskiego wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej osiągnięciom Obwodu Moskiewskiego „Podmoskowje 2008”.
Województwo Mazowieckie, wieloletni partner Obwodu Moskiewskiego, otrzymało zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji wystawy „Podmoskowje 2009”..

Liczba wyświetleń: 632

powrót