Aktualności

Jubileusz mazowieckich WORD-ów

2008.09.19 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 08:27

Autor: Marcin Dąbrowski, WORD Radom, Wprowadzenie: Beata Samsel

10-lecie mazowieckich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego stworzyło okazję do zorganizowania konferencji, która odbywa się w dniach 18 – 19 września br. w Jedlni Letnisko k. Radomia. Długoletnim i zasłużonym pracownikom ośrodków okolicznościowe dyplomy i wyróżnienia wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Na terenie województwa mazowieckiego działa sześć Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie i Ostrołęce.

Podczas konferencji Marszałek Adam Struzik wysoko ocenił dorobek WORD-ów, zwrócił szczególną uwagę na stale polepszające się warunki w obsłudze interesantów, dokonania w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konieczność przystosowania do zmieniających się okoliczności, w tym do zmian przepisów dotyczących szkolenia i egzaminowania kierowców, tj. na przykład organizacja ośrodków doskonalenia techniki jazdy kierowców zawodowych.

Na konferencji zostały także omówione zagadnienia istotne dla sprawnej organizacji w przeprowadzaniu egzaminów państwowych na prawo jazdy, udziału WORD-ów w działaniach Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz prognozę zmian przepisów prawnych w systemie szkolenia i egzaminowania kierowców. Mazowiecki Komendant Policji Igor Parfieniuk i Komendant Stołeczny Policji Adam Mularz omówili zagadnienia dotyczące współpracy z WORD-ami w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W konferencji uczestniczyli również: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, radni Województwa Mazowieckiego: Leszek Ruszczyk i Tomasz Matuszewski.

Liczba wyświetleń: 686

powrót