Aktualności

Święto plonów w mazowieckich gminach

2008.09.12 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 09:56

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

14 września br. w gminach Jastrzębia i Zakrzew uroczyście obchodzono tegoroczne Święto Plonów. Wziął w nich udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Święto Plonów jest ukoronowaniem całorocznego trudu rolników oraz podziękowaniem za ciężką pracę. To również okazja do integracji mieszkańców Mazowsza oraz promocji producentów i ich wyrobów. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się formowaniem korowodu dożynkowego oraz uroczystą eucharystią, podczas której poświęcone zostały bochny chleba wypieczone z tegorocznych plonów oraz wieńce dożynkowe.

Najbardziej zasłużeni rolnicy uhonorowani zostali statuetkami i okolicznościowymi dyplomami. Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podziękował rolnikom za trud jaki wkładają w pracę na roli i pogratulował tegorocznych plonów, z których będą korzystać mieszkańcy Mazowsza. Życzył rolnikom udanych plonów w przyszłym roku.

Dorocznemu Święcie Chleba towarzyszyły wystawy płodów rolnych, maszyn rolniczych, kiermasz rękodzieła ludowego i degustacja produktów regionalnych.

Liczba wyświetleń: 254

powrót