Aktualności

Jednostka OSP Warka ma nowy wóz bojowy

2008.09.15 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 09:54

Autor: Agnieszka Stabińska,Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Nowoczesny samochód strażacki trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce w powiecie grójeckim. Zakup sprzętu został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego kwotą 180 tys. zł.
 

Uroczystość przekazania nowego samochodu odbyła się 14 września br. w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia jednostki. Kluczyki do nowego samochodu wręczył strażakom Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Nowoczesny wóz pozwoli na szybsze i skuteczniejsze udzielanie pomocy mieszkańcom gminy.

OSP w Warce powstała w 1908 roku. Dziś to nowoczesna, prężnie działająca jednostka, włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Blisko sześćdziesięciu strażaków-ochotników skupionych w jednostce corocznie bierze udział w około 200 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Podczas uroczystości jubileuszowych zasłużeni druhowie zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” w dowód uznania za ciężką i niebezpieczną pracę w zakresie ochrony życia, mienia i środowiska przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi.

Obchodom jubileuszu towarzyszyły m.in. wystawy "Strażak przyjacielem dzieci”, "Straż pożarna wczoraj i dziś” oraz prezentacja książki Remigiusza Matyjasa "100-lecie OSP Warka”.

Liczba wyświetleń: 508

powrót