Aktualności

Mazowsze przygotowuje się do EURO 2012

2008.08.28 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 11:59

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Podwarszawski Sulejówek znalazł się wśród 44. miast i miejscowości z całej Polski, rekomendowanych jako najlepsze lokalizacje centrów pobytowych dla zawodników EURO 2012. 27 sierpnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zapoznał się ze stanem przygotowań Sulejówka do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.
 

Inwestycja, która ma zostać zakończona w 2010 roku, powstanie na terenie obecnego parku Glinianki. W obiekcie znajdzie się nowoczesne centrum pobytowe z zapleczem treningowym dla zawodników, dwa boiska, korty tenisowe, kompleks geotermalny oraz Dom Olimpijczyka dla emerytowanych sportowców.

Marszałek Adam Struzik obejrzał m. in. oddany w tym roku do użytku hotel, w którym będą przebywać sportowcy biorący udział w mistrzostwach, a także istniejące boiska piłkarskie, które zostaną zmodernizowane w celu dostosowania do wymagań UEFA. Zapoznał się również z dwoma koncepcjami budowy obiektu. Realizacja projektu, który ostatecznie zostanie wybrany, rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Liczba wyświetleń: 816

powrót