Aktualności

Oddziały na miarę XXI wieku w Centrum Rehabilitacji „STOCER”

2008.08.25 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 14:03

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Beata Samsel

Pacjenci Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer” w Konstancinie mogą już korzystać z nowoczesnych i zmodernizowanych oddziałów na miarę XXI wieku. W piątek, 22 sierpnia odbyło sie uroczyste otwarcie oddziałów neuroortopedii oraz urazowo-ortopedycznego. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel ponad 9 mln zł.
 

W ramach remontu udało się zmodernizować i wyposażyć dwa oddziały szpitala – oddział neuroortopedii oraz oddział urazowo-ortopedyczny, a także centralną sterylizatornię, pracownię RTG oraz aptekę szpitalną.

- Jestem szczęśliwy, że kolejne oddziały w naszych szpitalach spełniają wymogi i normy unijne. To bardzo ważne, aby pacjentom zapewnić jak najlepsze warunki leczenia i rehabilitacji, szczególnie w tak trudnych przypadkach, z jakimi mają do czynienia lekarze Centrum Rehabilitacji – powiedział Marszałek Adam Struzik.

Nowo oddane pomieszczenia szpitala spełniają wysokie wymagania Unii Europejskiej pod względem sanitarnym, funkcjonalnym oraz bezpieczeństwa przepisów przeciwpożarowych. Zostały także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na wyremontowanych oddziałach znajdują się 2- i 3-osobowe sale dla pacjentów wyposażone w węzeł sanitarny i łazienki. Na oddziale urazowo-ortopedycznym znajdują się ponadto dwie sale intensywnego nadzoru z pełnym monitoringiem wszystkich czynności życiowych pacjenta. Dzięki modernizacji pojawiła się także możliwość pobytu na oddziale rodziców wraz z hospitalizowanymi dziećmi.

Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer” w Konstancinie należy do wiodących w kraju jednostek, gdzie leczy się schorzenia kręgosłupa i rehabilituje pacjentów po uszkodzeniach zarówno rdzenia kręgowego, jak i pozostałych odcinków narządu ruchu. Placówka świadczy usługi medyczne w zakresie traumatologii i ortopedii narządu ruchu.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Waldemar Roszkiewicz, Skarbnik Województwa Mazowieckiego – Marek Miesztalski.

Liczba wyświetleń: 614

powrót