Aktualności

Pro Masovia dla popularyzatora kolarstwa na Mazowszu

2008.08.06 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 15:04

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Beata Samsel

2 sierpnia br. podczas zakończenia 51. Wyścigu Dookoła Mazowsza w Kozienicach, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wręczył Medal Pamiątkowy Pro Masovia wieloletniemu propagatorowi kolarstwa Marcinowi Wasiołkowi.
 

Marcin Wasiołek jest pomysłodawcą i organizatorem wielu szosowych wyścigów kolarskich na Mazowszu i w Polsce, a także ośrodków szkolenia w kolarstwie. Dzięki jego inicjatywie reaktywowano m.in. jeden z najstarszych polskich wyścigów kolarskich - Mazovia Tour. Od 1998 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego, stowarzyszonego w Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu.

Podczas ceremonii zakończenia 51. Wyścigu Dookoła Mazowsza, Marcin Wasiołek przekazał koszulkę lidera wyścigu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi - „liderowi” Mazowsza.

Medal Pamiątkowy Pro Masovia jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego osobom i instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej przyczyniły się do rozwoju Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 740

powrót