Aktualności

Jak powstaje sztuka?

2008.08.06 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 15:10

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Jakub Wojna

Ponad sześćdziesięciu artystów z Polski i zagranicy oraz miłośników sztuki wzięło udział w otwarciu Festiwalu Artystów „Powstanie sztuki” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.
 

Uroczystość odbyła się 1 sierpnia br. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz.

„Powstanie Sztuki” to multimedialna, wielowątkowa impreza artystyczna adresowana do zróżnicowanego wiekowo odbiorcy, zarówno orientującego się w najnowszych trendach sztuki, jak i tego, którego kontakty ze sztuką współczesną i nowoczesną są okazjonalne.
Jednym z głównych celów imprezy jest uhonorowanie pamięci o młodych ludziach, którzy w czasie Powstania Warszawskiego 1944 roku stoczyli heroiczna walkę o wolność. Założeniem organizatorów jest też pokazanie całego procesu powstawania sztuki - od pomysłu po efekt końcowy. Program przewiduje różnorakie działania artystyczne, m.in.: wystawy, instalacje, koncerty, pokazy multimedialne, performance, projekcje filmowe, wieczory poezji.

Pierwszego dnia festiwalu prace stworzone specjalnie na ”Powstanie” przedstawiło 40 artystów, m.in.: Jerzy Kalina zaprezentował performance ”Powstanie sztuki - Sarkofag 2”, Włodzimierz Szymański pokazał akcję o charakterze instalacyjnym ”Parawany ognia”, z koncertem jazzowym wystąpił Tomasz Stańko.

Festiwal potrwa do 3 października 2008 roku.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu jest instytucję finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 649

powrót